777 888 607

Demolice sportovní haly

Průběh projektu

Sportovní hala na Strahově se nachází v Praze, hlavním městě České republiky. Byla postavena v letech 1951-1952 jako součást sportovního areálu na Strahově, který patří mezi největší sportovní komplexy na světě.

Hala byla původně vybudována s cílem hostit sportovní události v rámci XV. letních olympijských her, které se měly konat v roce 1952. Bohužel, kvůli politickým událostem té doby a změně v pořadatelských právech se však olympiáda nakonec uskutečnila ve Finsku.

Nicméně sportovní hala na Strahově se stala důležitým centrem sportu a pořádala zde mnoho významných sportovních akcí. Během své existence hostila mnoho soutěží a událostí včetně basketbalových zápasů, gymnastických exhibicí, koncertů a dalších kulturních akcí.

Díky svému architektonickému designu a monumentálnímu vzhledu se stala ikonou a dominantou areálu na Strahově. I přes své významné postavení však s postupem času zchátrala a nyní je předmětem demolice.

Demolice a následná obnova sportovní haly na Strahově představují snahu přinést nový život tomuto významnému prostoru a vytvořit moderní a funkční sportovní zařízení.

 


Zavolejte na telefon 777 888 607  nebo nechte kontakt